The secrets

3. února 2011 v 16:40 | Dell-chan & Yuiko<3
Společná povídka s Yuiko<3. Doufám, že se bude líbit. Další díl napíše Yuiko<3 a já pak až ten 3.díl. Pokud vím.

The secrets

,,Ticho!" utlumila třídu třídní učitelka. ,,Co je?" zařval mi do uší Bartoloměj. ,,Sklapni, to je." šeptne Rose. ,,Já to nebyl." zabručí a kouká na poslaný papírek. ,,Takže se seřaďte do dvojic pokud nebudou dvojce, nebude ani exkurze do muzea." uzemní kluky. ,,Tak jdem!" zavelí a s Rose se ženu do dvojce někam za šprta a tlouštíka. ,,Barte, kde máš ty kamaráda?" zašklebí se učitelka. ,,No, vy paní profesorko." zazubí se a celý třída propukne ve smích. ,,Co je skvělého na nějakých obrazech?" zaskučím v autobuse. ,,Jsou tam díla od největších umělců,Leonardo Da Vinci(newm jak se to píše) a třeba i nějaké významné sochy a tak." pročítá si leták. ,,No tak to je hodně zajímavý." utrousím a z batohu vytáhnu knihu. Zbývá mi jedna kapitola a můžu ji zařadit mezi ty které jsou přečtené. ,A když andělé sestoupí na zem zpustoší válkou mezi svými druhy apocalipsu, četla jsem tam tajuplné řádky. Vůbec mě nenapadlo že by se něco takového mohla stát.
Po příjezdu do muzea jsme museli poslouchat učitelčiny rozkazy nebo bychom museli za domácí úkol vypracovat referát na dané téma....
"Jaká to novinka"pošeptala nám s úšklebkem Erika. My ostatní jsme se tomu jenom pousmáli a hned jsme museli následovat učitelku. Při vstupu do muzea mě obklopila, mě, povědomá vůně, ale nemohla jsem ji nikam zařadit. Nemohla jsem o tom dlouho přemýšlet, protože mě z přemýšlení vytrhlo Bartolomějovo jméno. Když jsem se na něj otočila, uviděla jsem se ho s někým mluvit. Byl to asi tak o tři až čtyři roky starší kluk. "Oni se znají?" řekla jsem šeptem Erice. "To nevím, ale asi jo, když si spolu vykládají a tváří se u toho kamarádsky. Proč se mě na to ptáš?" "Já jen tak"odpověděla jsem jí. Po prohlídce jsme měli hodinový rozchod. Hned při první příležitosti, která se mi vyskytla jsem si odchytla Bartoloměje a měla jsem na něj PÁR otázek.
Bylo to divné že se Bart zná s někým starším než je on sám. Rose si ho někde odchytla a já zůstala v muzeu bez ní, zmateně jsem se rozhlížela po exponátech, když jsem si u jednoho všimla něčeho podezřelého. U obrazu byl mladý muž a vykládal při tom něco co jsem si myslela, že s tím obrazem nemá nic společného. ,,Až světlo světa spatří osoba, co ochrání lidstvo před zkázou, budete se ještě divit!" okřikne nějaké malé caparty, kteří se mu vysmívají. ,,O čem to tady, mluvíte?" zeptám se. ,,Až andělé budou mít plné zuby padlých, bude Země bojiště, lidé nepřežijí, jsme jen božími otroky, slečno." padlý? kdo to ksakru je?
Mezitím u Rose A Bartoloměje
"Kdo to ksakru je za toho kluka, se kterým sis kamarádsky vykládal?"zeptám se ho trochu rozčíleně. Bart se na mě podíval a řekl mi "Je to můj starý dobrý kamarád Tomáš, proč se na to ptáš?" odpověděl ji nechápavě. Chvíli jsem hleděla bůh ví kam, snažila se uklidnit a přemýšlela jsem. Proč jsem na Bartoloměje hned vyjela, když jsem si jenom vzpomněla na toho kluka? Mám z něj divný pocit. Jako by nebyl tím, kým se zdá. Potom jsem upřela pohled na Barta. "Já ani nevím, ale nemám z něho dobrý pocit. Někde uvnitř mě mi říká, že se nemám o něho zajímat, ale mám takové nutkání, jako bych potřebovala o něm vše vědět. Co např. dělá ve volném čase a třeba kdo doopravdy je."
"On je úplně obyčejný člověk, Rose. Netrap se tím a pojďme za Erikou. Stejně na nás určitě čeká."řekl mi Bartoloměj. "Jasně, máš pravdu. Nebudu se tím zabývat."řekla jsem mu a šli jsme hledat Eriku. Už jsem na toho kluka ani nepomyslela. Doufám, že ho už příště neuvidím.
,,Pořád to nechápu, pane. Jak může existovat něco co je jenom v legendách, bibli a nebo v historkách, nemožné." tvrdila jsem ale spíš pro sebe. ,,Slečno pokud tomu nevěříte tak pohlédněte na obraz." rukou ukázal na místo jedné části velice vzácného malířského díla. ,,Vy chcete říct, že andělé byli doposud v okolí Boha a najednou půlka odešla za Satanem do pekla? Uhozený!" vykřikl Bartoloměj. ,,Sklapni!" vrazila jsem mu pohlavek. Rose hleděla na obraz s jistým zájmem stejně jako já. Bart tam trčel a hleděl neutrálním pohledem. ,,Ano, ale přece jen padlý byli samý hřích. Chodili do barů, opíjeli se,kradli, vraždili a chodili do bordelu." ,,Mohli mít děti?" vydechla překvapeně Rose vedle mě. ,,Omyl. Oni mají děti." Bart se začne smát .,,Kde berete tu jistotu?" řehtal se jak pominutý.pls komentíky xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se Vám povídka?

nádherná 43.2% (19)
pěkná 18.2% (8)
ujde 20.5% (9)
fuj!!! 18.2% (8)

Komentáře

1 Tarei Tarei | Web | 4. února 2011 v 11:33 | Reagovat

hezký

2 ♫ Synthia ♫ ♫ Synthia ♫ | Web | 7. února 2011 v 19:03 | Reagovat

pěkný =)
PS: není to nějak krátký ? xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama